....
place
Seed
team
players
ABL
pts
1st
#4
Pepperdine
Waves
Tom Witt
Serra Hoagland
Kyle Neely
Marissa Taryle
600
2nd
#1
Monstars
Drew Winterstein
Tirzah Armenta
Owen Allen
Makayla Higgins
450
3rd
#3
Denver
Broncos
Ryan Wrublik
Kelsey Lueders-Girts
David Girts
Samantha Pinkal
300
4th
#2
Bowling Green
Hot Rods
Christian Honer
Samantha Morse
Steve Solis
Stacie Jones
150
5th
#5
Cleveland
Indians
Mike Volk
Beth Clay
Rhys Crutcher
Taylor Sharp
120
6th
#7
District 5
Ducks
Chris Lishko
Tina Aramburu
Sean Okano
Mary McNeil
100
7th
#6
Funkalicious
Afros
Heather Alley
Mike Kaltenbach
Leilani Ramsey
Zac Bruce
85
8th
#10
Harlem
Globetrotters
Jerry Gonzalez
Katie Tomsyck
Kyle Hausheer
Allison Webster
75
9th
#8
Bradenton
Marauders
Mike Fow
Liz Cipparone
Kennan Gilson
Tatum Jestila
65
10th
#9
Navy
Midshipmen
Mark Allred
Courtney Taylor
Josh Davey
Tara Geske
60
11th
#11
The
Diablos
Sergio Armenta
Bri Keller-Galley
Mia Rivera
Michael Schaper
55
place
seed
team
players
ABL
pts
1st
#3
Globo Gym
Purple Cobras
Brad Ong
Justine Manlastas
Joe Luan
Kylee Kammler
750
2nd
#4
Team
Yelp!
Gigi Eykamp
Charles Zetterberg
Corey Swirtz
Stephanie Csongor
575
3rd
#5
Santa Cruz
Banana Slugs
Mike Morabe
Sydney Radam
Hory Urias
Samantha Hodgkins
375
4th
#2
Nebraska
Huskers
Troy Conyers
Crystal Conyers
Ben Spargo
Lindie Spargo
190
5th
#10
Seattle
Seahawks
David Abbott
Jen Redmon
Taylor Stallman
Ashley Phelps
150
6th
#10
Pittsburgh
Pirates
Jeremy Hutter
LouLou Durant
Steven Fabian
Kasey Estes
125
7th
#7
The Bad News
Bears
Mark Lewis
Heidi Schaefer
Lindsay Schultz
Holly Lewis
110
8th
#8
New Mexico
Lobos
Marmy Kodras
Alan Walstad
Leah Sughroue
Joe Jakubicek
95
9th
#9
ASU
Sun Devils
Braden Beretta
Maggie Burge
Joel Putz
Roxane Dalke
85
10th
#11
Gotham
Rogues
Kyle Doudrick
Jennifer Makowski
Bryan Harms
Kristina Wilson
75
11th
#12
Minnesotta
Vikings
Pablo Peralta
Kelsey Laswick
Justin Rebolloso
Lexi Fitzmaurice
70
12th
#13
U of Hawaii
Rainbow
Warriors
*Raymond Lee
Caroline Early
Chris Tucker
Nikki Carstens
65
13th
#1
Richmond
Flying
Squirrels
Leilani Pacheco
Tanner Leavitt
Lisa McNeil
James Witter
60
14th
#6
Daytona
Dragons
Austin Baker
Dana Lucescu
Marcus Suman
Annette Bartuch
55
15th
#15
Nittany
Lions
Tim Clark
Angee Luker
Gil Wartell
Brandi Jans
50
16th
#19
Fighting
Artichokes
William Mendietta
Sarah Littlejohn
Joshua Derryberry
Stephanie Barnhart
45
17th
#14
Pensacola
Blue Wahoos
Aaron Brown
Jacki Medis
Jay Wilson
Kelli Maddock
40
18th
#16
Modesto
Nuts
Wayne Weyant
Steph Montebianco
Nate Porter
Ashlee Henderson
35
19th
#18
Flint
Tropics
Matt Presti
Alicia Sanchez
Anthony Michalos
Nicole Collett
30
20th
#20
Jamaican
Bobsled Team
John Barton
Lauren Baum
Johnny Fortune
Cassandra Hool
30
place
seed
team
players
ABL
pts
1st
#1
Green Bay
Packers
Robert Heywood
Desi McConnell
John Ehlenbeck
Lanae Bendel
600
2nd
#2
The
Bench
Warmers
Justin Loveall
Amy Craft
Matt Greenwell
Tori Greenwade
450
3rd
#3
Fighting
Okra
Sam Tran
Barbara Tran
Rob Geary
Katie Geary
300
4th
#7
Da
Bears
Baltazar Rodriguez
Liz Duerk
Charlie Twietmeier
Sandy LeClair
150
5th
#4
Mighty
Ducks
Vince Arenas
Kenzie Hobbs
Allison Landolfi
Shiloh Landolfi
120
6th
#5
Midland
Rock Hounds
Sergiy Mitin
Rina Mancuso
Andrey
Rozhdestvensky
Lena Spinelli
100
7th
#6
Carolina
Mud Cats
Zach Appenzeller
Lisa Qi Waung
Trace Terrin
Jessica Quigley
85
8th
#8
Arizona
Cardinals
Deshka Walker
Kai Crowe
Preston Neill
Miriam Uriarte
75